Rodzaje kurtek

Rodzaje kurtek

 

Rodzaje kurtek

Istnieje dziś na rynku modowym niesamowicie szeroki wachlarz dostępnych kategorii rozlicznych kurtek. Są one zróżnicowane stylem, fasonem, rodzajem materiału z jakiego zostały uszyte oraz ich przeznaczeniem. Wśród modnych wariantów, jakie niewątpliwie należy wyszczególnić, gdy mowa o charakterystyce najpopularniejszych kurtek to przede wszystkim field jacket czyli kurtki polowe.wypożyczalnia samochodów warszawa Są one wzorowane na kultowej już swym modelem M-65. Chodzi o kurtkę, jaka stanowi asortyment ubraniowy wojsk amerykańskich. Ten klasyczny styl ich umundurowania zrodził się w roku 1965 i od razu zrobił furorę, jak widać po dziś dzień nie tylko w militariach, ale przenosząc się do standardowej mody ulicznej, casualowej, codziennej.

Czym wyróżniają się takie kurtki? Są one bardzo charakterystyczne za sprawą cieniutkiego kaptura, jaki jest w specyficznej formie zwijany na kołnierzu kurtki. Do tego ma kołnierz na wzór stójki oraz odznacza się wielkimi, rzucającymi się w oczy kieszeniami uwzględnionymi na samym przodzie kurtki. Co więcej, warto też wspomnieć o kurtce – pilotce, jaka jest także na chwilę obecną bardzo ciekawa i chętnie wybierana. Jest to kurtka skórzana, która nie jest może dziś chętnie wybierana jako kurtka typowo naturalnie skórzana, co popularne są modele ze skóry sztucznej, ekologicznej.

Wszystko rzecz jasna za sprawą ceny, jaka za skórę naturalną jest mocno wygórowana. Oryginalne kurtki pilotki są natomiast robione w klasyczny sposób poprzez zastosowanie skóry matowej. Najpierw do ich produkcji posłużyły skóry fok. Czymś innym pod względem fasonu jest kurtka husky. Jest to styl typowo brytyjski, jaki ma charakter wręcz uniwersalny. Jest to ponadczasowa kurtka, jaka przyda się zawsze, zwłaszcza między poszczególnymi sezonami.

Ma prosty krój, jest nieco rozszerzana. Nie wolno również nam zapomnieć o olejaku, czyli kurtce woskowanej, jaka dobry psycholog białystok jest znana od przeszło stulecia. Wykorzystuje się do produkcji oryginalnych kurtek tego rodzaju zwłaszcza egipską bawełnę. Ma obszerne kieszenie na zewnątrz, jej podszewka przeważnie jest w kratkę, co jest znakiem szczególnym, ma suwak. Do tego dochodzi też kurtka dwurzędówka czyli pea coat i parka. Pierwsza jest typowa dla mody męskiej, druga zarówno już męska, jak i damska, z naciskiem na kurtkę dla pań. Ma charakterystyczny duży rozmiarowo kaptur. Tren to zaś kurtko-płaszcz, nieco dłuższy niż na przykład typowa kurteczka skórzana czy ramoneska, ale niekoniecznie bardzo długi. Burdysówka zaś to inaczej, a w sumie oryginalnie – duffle coat. Najczęściej jest ona utożsamiana ze stylem militarnym, podobnie jak kurtki dwurzędowe chociażby.

deska tarasowa
– autor artykułu